Endoskopik Mide Balonu Uygulaması

İntragastrik Balon uygulması  daha önce sadece diyet ve egzersiz yoluyla kilo verme denemelerinde başarısız olan hastalar için yeni cerrahi olmayan tedavi seçenekleri sağladı.

Fazla kilolu kişiler  için intragastrik balon tedavisinin tanıtılması, hastaların obezite ve kilo ile ilgili hastalıkları tedavi etmek için minimal invaziv cerrahi olmayan bir yaklaşıma erişmelerini sağlayacaktır. Genel olarak, balon uygulaması , obezite gelgitini durdurma savaşında önemli bir yardımcıdır.

İntragastrik Balon neden kilo verdirir?

Yiyebileceğiniz yiyecek miktarını azaltır

Daha uzun süre tokluk hissini artırır

Karnına rahatça sığacak şekilde tasarlanmıştır.

İntragastrik Balon İşlemi Nasıl Yapılır?

İntragastrik Balon Sistemi, hasta hafif sedasyon altındayken, 30 dakikalık minimal invaziv endoskopik ayakta tedavi prosedürü ile mideye implante edilir. Balon cihazı yerleştirildikten sonra steril bir solüsyonla şişirilir. Balon mideyi kısmen doldurarak tokluk hissi sağlar.

İşlemden sonra ne olur?

Altı ay sonra balon çıkarılır ve bu süre zarfında hastalar kilo kaybını sürdürmek için yapılandırılmış bir diyet programında kalır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, hastaların vücut ağırlıklarının ortalama yüzde 10,2’sini kaybettiğini ortaya koydu. İntragastrik balon yerleştirmedeki başarı, kapsamlı balon terapi programımızın önemli bir bileşeni olan beslenme ve egzersiz programlarına katılıma da bağlıdır.

İntragastrik Balon Sistemine aday mıyım?

Aşırı kiloluysanız ve yaşam tarzınızda değişiklik yapmak istiyorsanız,İntragastrik Balon Sistemine aday olabilirsiniz. Cihazlar, vücut kitle indeksi 30 ile 40 arasında olan obez yetişkin hastalarda kullanım içindir.